Δεν κατάφερε να φύγει με τους 3 βαθμούς από την έδρα του Κεραυνού Γλυφάδας ο Άγιος Θωμάς

Facebook
Facebook
Follow by Email
RSS

Ο Άγιος Θωμάς φιλοξενήθηκε από τον Κεραυνό Γλυφάδας για την 11η αγωνιστική και αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2, παραμένοντας χωρίς εκτός έδρας νίκη.

Πιο συγκεκριμένα, οι Γουδιώτες ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο τον αγώνα, αφού έπειτα από ωραία πάσα του Ζαρκαδούλα ο Τσιγαρίδας έκανε το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση και στο 28 έφεραν το ματς στα ίσια. Ο Άγιος Θωμάς είχε φάσεις αλλά το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν και πάλι με τον Τσιγαρίδα στο 50 ύστερα από ασίστ του Ρέτσκα. Οι χαρές των φιλοξενούμενων δεν κράτησαν πολύ αφού οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 57, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος, η βασική 11αδα του Αγίου Θωμά ήταν η ακόλουθη: Φούνας, Παπαλουκάς, Πετράκος, Γκραμπότσκα, Χαντζής, Ζαρκαδούλας, Τσινιάς, Γιαννώτας, Ρέτσκα, Τσιγαρίδας, Αρτηνός.