Facebook
Facebook
Follow by Email
RSS

Ο Ηνίοχος φιλοξένησε τον Ερμή Ζωγράφου στα Ιλίσια και κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη, σε ένα ματς όπου κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ηνίοχος ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με τον Τριαντάφυλλο, ο οποίος στη συνέχεια αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο λόγω τραυματισμού. 5 λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ερμής ισοφάρισε με τον Κολέντζο σε 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πήραν «αέρα» δύο τερμάτων με τον Μπεγκάι στο 4 λεπτό και τον Αγγελίνα στο 9 να βάζουν γερές βάσεις για ένα μεγάλο «τρίποντο». Το μόνο που κατάφερε ο αξιόμαχος Ερμής ήταν να μειώσει πάλι με τον Κολέντζο, ο οποίος πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση.

Τέλος, ο Ηνίοχος έπειτα από αυτή την νίκη έφθασε στους 21 βαθμούς και ο Ερμής Ζωγράφου παρέμεινε στους 16.