Facebook
Follow by Email
RSS

Για την 11η αγωνιστική της Futsal Superleague ο Ερμής φιλοξενήθηκε από το Νέο Ικόνιο και οι δύο ομάδες κατάφεραν να μοιραστούν βαθμούς και εντυπώσεις.

Το Νέο Ικόνιο μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί. Όμως η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση με τον Βαρυπάτη να ισοφαρίζει σε 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ερμής μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με τον Κολέντζο. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2, σε ένα γκολ που έφερε τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Ο Ερμής Ζωγράφου είχε και πάλι την απάντηση με τον Καραγιάννη να πλασάρει ιδανικά τον Τερματοφύλακα και να διαμορφώνει το 2-3. Στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα το Νέο Ικόνιο κατάφερε να ισοφαρίσει και να στερήσει από τον Ερμή ένα μεγάλο διπλό.

Τέλος, οι Ζωγραφιώτες έπειτα από 11 παιχνίδια μετράνε 16 βαθμούς και βρίσκονται στην 6η θέση της βαθμολογίας.