Facebook
Facebook
Follow by Email
RSS

Ο Ηνίοχος ηττήθηκε με 6-3 από την Elite στα πλαίσια της 13ης εμβόλιμης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Futsal Super League.

Η ομάδα του Ζωγράφου ξεκίνησε πολύ δυνατά το πρώτο μέρος και κατάφερε να προηγηθεί με ωραίο σουτ του Μπεγκάι. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιδράσουν και να ισοφαρίσουν, με τον Ηνίοχο όμως να ξαναπάιρνει προβάδισμα με τον Αγγελίνα. Το ημίχρονο έληξε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 1-2.

Στο δεύτερο μέρος η Elite κατάφερε να ισοφαρίσει στο 7’, αλλά και να πάρει προβάδισμα 2 λεπτά αργότερα, κάνοντας αρχικά το 3-2 και έπειτα το 4-2. Μπορεί ο Ηνίοχος να αντέδρασε με τον Θόδωροπουλο και να εκάνε το 4-3, όμως οι γηπεδούχοι στην επόμενη φάση πέτυχαν ένα ακόμα τέρμα. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα, όταν οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το άδειο τέρμα λόγω πέμπτου παίκτη και έκαναν το 6-3.

Η ήττα αυτή διατηρεί την ομάδα του Διονύση Νικολακοπούλου στην έκτη θέση, έχοντας συγκεντρώσει 18 βαθμούς.