Facebook
Facebook
Follow by Email
RSS

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Κ18 του Ερμή Ζωγράφου και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, επικρατώντας με 3-1 επί του πρωτοπόρου Εθνικού Παλλήνης.

Οι «Ζωγραφιώτες» ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι, θέλοντας να δείξουν πως τα αρνητικά αποτελέσματα των πρώτων παιχνιδιών μπορούν να ανατραπούν. Μάλιστα, κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Αλέξη Σαΐντ. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να απατνήσουν λίγο αργότερα, κάνοντας το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε αρκετά ισορροπημένα, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους για να προηγηθούν. Ο Ερμής ήταν αυτός που τελικά κατάφερε να πετύχει το γκολ, με τον Αλευρά να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης κατάφερε λίγο αργότερα να κάνει το 3-1, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Η ομάδα του Ζωγράφου ήταν καλύτερη καθόλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δίκαια κατάφερε να πάρει την νίκη. Ο Ερμής θα ταξιδέψει την επόμενη αγωνιστική στην Σαλαμίνα, όπου θα αντιμετωπίσει την ομώνυμη ομάδα.