Ωραία εμφάνιση και νίκη για τα Ιλίσια 2004

Facebook
Facebook
Follow by Email
RSS

Τα Ιλίσια 2004 επικράτησαν με 4-1 επί του Πανθησειακού στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Γ’ ΕΠΣΑ.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 3 Νοεμβρίου στο Γουδή.

Τα Ιλίσια ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και είχαν δύο δοκάρια με τον Τασιόπουλο στο 12′ και τον Ηλιάκη στο 27′. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που τελικά κατάφεραν να προηγηθούν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 31′.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο αργότερα, όταν στο 35′ ο Τασιόπουλος πραγματοποίησε εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τα 35 μέτρα. Τα Ιλίσια ολοκλήρωσαν την ανατροπή λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, με τον Ηλιάκη να πετυχαίνει ωραίο τέρμα και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 2-1.

Η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν ανάλογη, με τα Ιλίσια 2004 να πιέζουν για να διευρύνουν το προβάδισμά τους. Μάλιστα, κατάφεραν να κάνουν το 3-1 με Ευτύχη εκτέλεση πέναλτι του Λετζά στο 73′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαυρίδης με σουτ στο 85.

Η νίκη αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη για την ομάδα του Ζωγράφου, η οποία έφτασε στους οκτώ βαθμούς στο πρωτάθλημα. μένει να δούμε αν τελικά θα καταφέρουν να πετύχουν τον απώτερο στόχο, ο οποίος είναι η άνοδος στην επόμενη κατηγορία.