Facebook
Facebook
Follow by Email
RSS

Ο Άγιος Θωμάς φιλοξενήθηκε από την Αγία Ελεούσα , αλλά δεν κατάφερε να πανηγυρίσει μία μεγάλη νίκη και γνώρισε την ήττα με 3-1, παραμένοντας στους 19 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες στο σκορ με 0-0. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 47 με σουτ από το ύψος της περιοχής. Στο 75 ο Θωμάς κατάφερε να ισοφαρίσει μετά από κόρνερ του Τσιγαρίδα οι γηπεδούχοι έστειλαν την μπάλα στα δικά τους δίχτυα κάνοντας το 1-1.

Δυστυχώς, στην επόμενη φάση η Αγία Ελεούσα πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Τέλος, για την ομάδα του Αγίου Θωμά αγωνίστηκαν οι εξής ποδοσφαιριστές: Φούνας, Μάλαι, Χαντζής, Σίσκο, Αντωνακόπουλος, Ζαρκαδούλας, Τσινιάς, Θεοδώρου, Ρέτσκα, Πετράκος, Τσιγαρίδας.